Büyükelçi Sayın Ahmet Demirok'un Yeni Yıl Kutlama Mesajı

Doha Büyükelçiliği 30.12.2013

Çok kıymetli vatandaşlarımız,

Geride bırakmaya hazırlandığımız yılın Sizler için hatırlanmaya değer güzellikler getirmiş olduğunu dileyerek, yeni yılın Sizler ve tüm sevdikleriniz için daha mutlu, daha başarılı ve daha huzurlu olmasını temenni ederim.

Kısa bir muhasebesini yapacak olursak, 2013 yılının hepimiz için önemli gelişmelerinden biri şüphesiz, yeni Büyükelçilik binamızın açılış töreninin Sayın Başbakanımızın da teşrifleriyle gerçekleştirilmesi olmuştur. Büyükelçiliğimiz, Türk mimari geleneğini yansıtan çizgileriyle Doha’nın en yeni ve modern yapılarından birisi olarak göğsümüzü kabartmaktadır. Yeni binamız sayesinde Büyükelçiliğimiz için her zaman öncelikli konumda olan Sizlere, konsolosluk hizmetlerimizi daha ferah ve konforlu bir ortamda sunulabilir hale geldik.

2013 yılında Büyükelçiliğimizi sosyal medyada görünür hale getirmeye çalıştık. Bu çerçevede, resmi web sitemiz “http://doha.emb.mfa.gov.tr” dışında, resmi Facebook “T.C. Doha Büyükelçiliği” ve Twitter “TC_DohaBE” sayfalarımızla Sizleri etkinliklerimiz hakkında bilgilendirmeyi hedefledik.

2013’ün Türkiye-Katar ikili ilişkileri bakımından da yoğun bir yıl olduğunu görüyoruz. Sayın Başbakanımızın, Sayın Dışişleri Bakanımızın, diğer Saygıdeğer Bakanlarımızın, Sayın Milletvekillerimizin ve üst düzey resmi görevlilerimizin muhtelif vesilelerle Doha’yı ziyaretleri ilişkilerimize dinamizm ve derinlik kazandırmıştır. Resmi temasların yanısıra, Türk ve Katarlı iş çevrelerinin yıl içinde düzenledikleri çeşitli faaliyetler, ekonomik ilişkilerimizi tahkim eden oldukça yararlı platformlar olarak öne çıkmıştır.

Sevgili vatandaşlarımız,

Ben ve mesai arkadaşlarım, yeni yılda da Katar’la ilişkilerimizi her alanda geliştirme iradesini taşımaktayız. 2014 yılında, Türk-Katar ilişkilerinin daha güçlü, Katar’daki Türk toplumunun daha müreffeh ve etkin hale gelmesi için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu bilinç ve anlayışla bir kez daha ifade etmeliyim ki, Büyükelçiliğimiz Sizler için her zaman sorunlarınızın, önerilerinizin dikkatle dinleneceği, beklentilerinizin imkanlar ölçüsünde karşılanacağı sıcak bir yuva olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Katar’daki Türk toplumunun Siz değerli mensuplarını ve Katarlı dostlarımızı yeni yıl vesilesiyle bir kez daha en içten dileklerimle kutluyor; yeni yılın tüm insanlığa huzur, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Pazar - Perşembe

08:00 - 16:00

08:00 - 12:00
9.2.2016 Katar Milli Spor Günü
5.7.2016 7.7.2016 Ramazan Bayramı
12.9.2016 15.9.2016 Kurban Bayramı
18.12.2016 Katar Milli Günü