Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

Misyonun faaliyete başlama tarihi: Nisan 1980

Görev sahası : Bütün Katar

Mutlak monarşi rejimiyle yönetilen Katar Devleti, 3 Eylül 1971 tarihinde kurulmuştur. Büyükelçiliğimiz Doha’da açılan ilk diplomatik misyonlardan biridir.

Necati Utkan
Necati UtkanBüyükelçi

1.1.1980-1.1.1981

Hasan Üner
Hasan ÜnerBüyükelçi

1.1.1981-1.1.1983

Üstün Dinçmen
Üstün DinçmenBüyükelçi

1.1.1983-1.1.1986

Ergun Sav
Ergun SavBüyükelçi

1.1.1986-1.1.1989

Erdoğan Aytun
Erdoğan AytunBüyükelçi

1.1.1989-1.1.1993

Selçuk Tarlan
Selçuk TarlanBüyükelçi

1.1.1993-1.1.1998

Uğur Ergun
Uğur ErgunBüyükelçi

1.1.1998-1.1.2002

Oya Tuzcuoğlu
Oya TuzcuoğluBüyükelçi

1.1.2002-1.1.2004

Mustafa Naci Sarıbaş
Mustafa Naci SarıbaşBüyükelçi

1.1.2004-1.1.2006

Mithat Rende
Mithat RendeBüyükelçi

15.1.2007-13.11.2009

H. Emre  Yunt
H. Emre YuntBüyükelçi

15.11.2009-15.9.2013

Ahmet Demirok
Ahmet DemirokBüyükelçi

1.10.2013-28.2.2017

Fikret Özer
Fikret ÖzerBüyükelçi

13.3.2017-

Pazar - Perşembe

09:00 - 16:00

09:00 - 12:00
9.2.2016 Katar Milli Spor Günü
5.7.2016 7.7.2016 Ramazan Bayramı
12.9.2016 15.9.2016 Kurban Bayramı
18.12.2016 Katar Milli Günü