Büyükelçi Sayın Ahmet Demirok'un Yeni Yıl Mesajı

Doha Büyükelçiliği 30.12.2014

Değerli vatandaşlarımız,

2015 yılının Sizler ve tüm sevdikleriniz için mutlu ve huzurlu geçmesini temenni ederim. Bu vesileyle, geride bırakmaya hazırlandığımız 2014 yılının kısa bir muhasebesini Sizlerle paylaşmak isterim.

2014, Türkiye-Katar ikili ilişkileri bakımından oldukça yoğun bir yıl olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın Eylül ayında gerçekleştirdikleri resmi ziyarete mukabil Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani Aralık ayında ülkemizi ziyaret etmiştir. Sayın Dışişleri Bakanımızın, diğer Saygıdeğer Bakanlarımızın ve üst düzey resmi görevlilerimizin muhtelif vesilelerle Doha’yı ziyaretleri de ilişkilerimizin dinamik gelişme sürecine katkı sağlamıştır.

Resmi temasların yanısıra, Türk ve Katarlı iş çevrelerinin yıl içinde düzenledikleri çeşitli faaliyetler, Türk firmalarının Katar’daki fuarlara aktif katılımları ekonomik ilişkilerimizi tahkim eden oldukça yararlı platformlar olarak öne çıkmıştır.

2014’te toplumlar arası ilişkilere büyük önem verdik. Yıl içinde Katara’da düzenlenen, ülkemizi ve kültürümüzü başarılı bir şekilde tanıtan “Türk Festivali”nin renkli hatıraları zihnimizde halen canlılığını korumakta. 2015 yılının Türk-Katar Kültür Yılı şeklinde kutlanacak olması nedeniyle kültürel varlığımızı Katar’da daha etkin bir şekilde sergileme imkanı bulacağız.

Yıl içinde, Büyükelçilik olarak yapmaya çalıştıklarımızı, sosyal medya vasıtasıyla Sizlerle paylaşmaya özen gösterdik. Bu çerçevede, resmi web sitemiz “http://doha.emb.mfa.gov.tr” dışında, resmi Facebook “T.C. Doha Büyükelçiliği” ve Twitter “TC_DohaBE” sayfalarımızla Sizleri etkinliklerimiz hakkında bilgilendirmeyi hedefledik.

Sevgili vatandaşlarımız,

Yeni yılda da Katar’la ilişkilerimizi her alanda geliştirme yönünde elimizden gelen tüm gayreti sergilemeye devam edeceğiz. Türk-Katar ilişkilerinin daha güçlü temellere kavuşması, Katar’daki Türk toplumunun daha müreffeh ve etkin hale gelmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bu vesileyle, Türk-Katar Kültür Yılı çerçevesinde düzenlenecek faaliyetlere etkin katılımınızdan memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim ve desteğinizden ötürü şimdiden teşekkür ederim.

Büyükelçiliğimiz Sizler için her zaman sıcak bir yuva olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Katar’daki Türk toplumunun Siz değerli mensuplarını ve Katarlı dostlarımızı yeni yıl vesilesiyle bir kez daha en içten dileklerimle kutlar; yeni yılın tüm insanlığa huzur, başarı ve mutluluk getirmesini dilerim.

Pazar - Perşembe

08:00 - 16:00

08:00 - 12:00
9.2.2016 Katar Milli Spor Günü
5.7.2016 7.7.2016 Ramazan Bayramı
12.9.2016 15.9.2016 Kurban Bayramı
18.12.2016 Katar Milli Günü