Türkiye Cumhuriyeti

Doha Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

Misyonun faaliyete başlama tarihi : Nisan 1980

Görev sahası : Bütün Katar

Mutlak monarşi rejimiyle yönetilen Katar Devleti, 3 Eylül 1971 tarihinde kurulmuştur. Büyükelçiliğimiz Doha’da açılan ilk diplomatik misyonlardan biridir.

 
Necati Utkan
Büyükelçi
01.01.1980-01.01.1981
Hasan Üner
Büyükelçi
01.01.1981-01.01.1983
Üstün Dinçmen
Büyükelçi
01.01.1983-01.01.1986
Ergun Sav
Büyükelçi
01.01.1986-01.01.1989
Erdoğan Aytun
Büyükelçi
01.01.1989-01.01.1993
Selçuk Tarlan
Büyükelçi
01.01.1993-01.01.1998
Uğur Ergun
Büyükelçi
01.01.1998-01.01.2002
Oya Tuzcuoğlu
Büyükelçi
01.01.2002-01.01.2004
Mustafa Naci Sarıbaş
Büyükelçi
01.01.2004-01.01.2006
Mithat Rende
Büyükelçi
15.01.2007-13.11.2009
H. Emre Yunt
Büyükelçi
15.11.2009-15.09.2013
Ahmet Demirok
Büyükelçi
01.10.2013-28.02.2017
Fikret Özer
Büyükelçi
13.03.2017-